Nasze mazidło powstaje ze świeżo zerwanych łodyg i liści glistnika, oraz smalcu gęsiego prosto od gospodarza. Produkt jest w 100% naturalny. Dodatek witaminy E (3%) zapewnia przedłużenie trwałości jak i pozytywnie wpływa na skórę. Całości dopełnia naturalny olejek z trawy cytrynowej, który nadaje cudowny aromat.

 

Smalec gęsi bardzo dobrze się wchłania, dzięki niemu składniki glistnika szybko wnikają w skórę.

Chwast o żółtych, drobnych kwiatach, dziko porastający łąki i pola, znalazł swoje zastosowanie w kremach i maściach, które pomagają zwalczyć różnego rodzaju problemy skórne. Glistnik działa nie tylko na brodawki czy kurzajki, ale doskonale sprawdzi się również w innych przypadłościach związanych ze skórą.

 

Jaskółcze ziele, inaczej glistnik

Jaskółcze ziele to roślina, której właściwości zdrowotne wykorzystywane są w leczeniu chorób skóry. Jest to chwast, który porasta pola i łąki, osiągający nawet metr wysokości. Związki wykazujące działanie lecznicze znajdują się w młodych pędach rośliny, zbieranych w okresie kwitnienia. To właśnie w tych pędach znajduje się sok, który korzystnie wpływa na skórę, jednak w kontakcie z oczami - jest silnie toksyczny.

 

Glistnik przeciwwskazania

W przypadku każdego produktu roślinnego, mogą wystąpić reakcje alergiczne. Jeśli skóra staje się czerwona, swędzi - należy odstawić maść lub krem z zawartością glistnika. 

 
 

Maść z jaskółczego ziela stosuje się między innymi na:

 

  • trądzik

  • łojotok 

  • łuszczycę 

  • egzemę 

  • alergię

  • brodawki wyrosłe wskutek zakażenia wirusowego.