Naszym priorytetem jest dbanie o jakość naszych produktów. Muchomory czerwone, znane również jako Amanita muscaria, są starannie wyselekcjonowane i suszone z najwyższą starannością, aby zachować ich naturalne właściwości. Nalewki z muchomorów czerwonych są przygotowywane tradycyjnymi metodami ekstrakcji, aby zachować pełen potencjał tych unikalnych grzybów.

 

Nasze kapsułki ze sproszkowaną amanitą stanowią wygodną formę spożycia tego naturalnego składnika. Sproszkowana amanita jest starannie przetwarzana, aby zachować jej czystość i skoncentrowane właściwości. Kapsułki są łatwe do zażycia i doskonale nadają się dla osób, które preferują wygodę i precyzyjne dawkowanie.

Zdarza się, że część kapeluszy po ususzeniu się złamie, pokruszy. Stają się mało atrakcyjne pod względem sprzedażowym. To właśnie z nich powstają nasze kapsułki i nalewki. Są w 100 procentach pełnowartościowe - po prostu nie atrakcyjne dla oka :)

 

Tak więc w kapsułkach są tylko i wyłącznie zmielone kapelusze.

Nalewki do mikrodawkowania również są na bazie wyłącznie zdrowych kapeluszy.

Przeprowadzamy dwuetapową ekstrakcję:

 

  1. Ekstrakcja w wodzie destylowanej na gorąco
  2. Ekstrakcja alkoholowa

 

Zapewnia to wydobycie substancji rozpuszczalnych wyłącznie w wodzie lub wyłącznie w alkoholu

 

 

Nalewka do smarowania bolących miejsc jest wytwarzana z surowych kapeluszy. Zalewamy je spirytusem i zostawiamy na około miesiąc.

Grzyby zbieramy w okolicach Kampinoskiego Parku Narodowego, z dala od miejskich zanieczyszczeń. 

Suszymy w temperaturze ok. 65°C w celu dekarboksylacji znacznej części kwasu ibotenowego.