Według badań, ekstrakt z muchomora czerwonego ma pozytywny wpływ na skórę.

-Może przyspieszyć gojenie się ran i jest pomocny w przypadku niektórych schorzeń skóry.

-Działa nawilżająco, rewitalizuje i wzmacnia skórę. 

W krajach takich, jak Rosja, Japonia, Szwajcaria, Włochy oraz niektóre kraje Skandynawii Amanita muscaria jest na liście środków leczniczych. 

 

Nalewka z muchomora stosowana zewnętrznie stosowana jest na

  • bóle nerwowo-mięśniowe,
  • rwę kulszową,
  • bóle reumatyczne.
  • rekomenduje się ją jako tradycyjny środek o właściwościach przeciwbólowych, przeciwzapalnych i przeciwobrzękowych.

 

Uznaje się, że na stosowaniu muchomora czerwonego w takiej postaci mogą skorzystać osoby cierpiące na chorobę zwyrodnieniową stawów oraz stany zapalne w obrębie naczyń krwionośnych (np. kończyn dolnych) i z trudno gojącymi się ranami. Podobnie przeznaczenie mają kremy i maści zawierające w składzie nalewkę/ekstrakt.

TAGI

Amanita Muscaria, amanita muscaria, fly agaric, microdosing, mikrodawkowanie, muchomor czerwony, muscymol, suszona amanita, suszone kapelusze, święty grzyb,muchomor czerwony, Kapsułki, mielone kapelusze, mikrodawkowanie, muchomor czerwony, muscymol, proszek, sproszkowana amanita, suszone kapelusze, zmielona amanita, nalewka, przeciwbólowe

Przeciwbólowa nalewka powstaje poprzez zalanie surowych kapeluszy wysokoprocentowym alkoholem (90%). Po miesiącu zlewamy nalewkę, grzyby odciskamy i zalewamy wodą destylowaną na 24 godziny. Powstały wywar mieszamy z nalewką alkoholową, filtrujemy i napełniamy butelki, które posiadają atomizer dla wygodnego stosowania.

Zastrzeżenie

Główne aktywne składniki znane w muchomorze czerwonym to: muscymol, kwas ibotenowy, muskazon, ergosterol i muskaryna.

 

PRODUKTY ZNALEZIONE NA TEJ STRONIE NIE SĄ PRZEZNACZONE DO KONSUMPCJI PRZEZ LUDZI.NIE ZALECAMY SPOŻYWANIA TYCH PRODUKTÓW I NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JAKIEKOLWIEK SKUTKI ZWIĄZANE Z ICH SPOŻYCIEM.

Pożyteczne właściwości dotyczące stosowania amanity muscarii OPISANE na tej stronie są oparte na badaniach przeprowadzonych przez lekarkę o pseudonimie Baba Masha. Opisała je w swojej książce “Microdosing with Amanita Muscaria: Creativity, Healing, and Recovery with the Sacred Mushroom”. Badania te obejmowały grupę 1642 osób z całego świata i nie mogą być traktowane jako porada medyczna ani zalecenie dotyczące spożycia amanity muscarii ani innych działań związanych z ewentualnym jej spożyciem.