Według badań, ekstrakt z muchomora czerwonego ma pozytywny wpływ na skórę.
-Może przyspieszyć gojenie się ran i jest pomocny w przypadku niektórych schorzeń skóry.
-Działa nawilżająco, rewitalizuje i wzmacnia skórę.
W krajach takich, jak Rosja, Japonia, Szwajcaria, Włochy oraz niektóre kraje Skandynawii Amanita muscaria jest na liście środków leczniczych.
Nalewka z muchomora stosowana zewnętrznie stosowana jest na
Uznaje się, że na stosowaniu muchomora czerwonego w takiej postaci mogą skorzystać osoby cierpiące na chorobę zwyrodnieniową stawów oraz stany zapalne w obrębie naczyń krwionośnych (np. kończyn dolnych) i z trudno gojącymi się ranami. Podobnie przeznaczenie mają kremy i maści zawierające w składzie nalewkę/ekstrakt.
TAGI
Zastrzeżenie
Główne aktywne składniki znane w muchomorze czerwonym to: muscymol, kwas ibotenowy, muskazon, ergosterol i muskaryna.
PRODUKTY ZNALEZIONE NA TEJ STRONIE NIE SĄ PRZEZNACZONE DO KONSUMPCJI PRZEZ LUDZI.NIE ZALECAMY SPOŻYWANIA TYCH PRODUKTÓW I NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA JAKIEKOLWIEK SKUTKI ZWIĄZANE Z ICH SPOŻYCIEM.
Pożyteczne właściwości dotyczące stosowania amanity muscarii OPISANE na tej stronie są oparte na badaniach przeprowadzonych przez lekarkę o pseudonimie Baba Masha. Opisała je w swojej książce “Microdosing with Amanita Muscaria: Creativity, Healing, and Recovery with the Sacred Mushroom”. Badania te obejmowały grupę 1642 osób z całego świata i nie mogą być traktowane jako porada medyczna ani zalecenie dotyczące spożycia amanity muscarii ani innych działań związanych z ewentualnym jej spożyciem.